Door Saskia Schouten in Boekenmening.net op 20-06-2018
In de klas van Jens en Jolien wordt met een oranjeproject begonnen. Op Koningsdag mogen de kinderen met een versierde fiets of skelter deelnemen aan de optocht. Jens wil van zijn skelter een Canadese legerjeep maken. Hij wil zichzelf verkleden als soldaat. In de etalage van een speelgoedwinkel ziet hij een soldatenpak. Zijn moeder wil het niet kopen dus hij moet er zelf voor sparen. De tweeling verzint allerlei dingen om het geld bij elkaar te krijgen. Een vlaguithangservice, een mudrace, werken in de tuin. Maar of ze genoeg verdienen om het geld bij elkaar te krijgen?
Dit is weer een heerlijk kinderboek in de serie Jens en Jolien. Origineel ook door de Koningsdagweetjes die onder elk hoofdstuk staan. Zo leren de lezertjes meer over ons koningshuis en de dingen die erbij horen. Er klopt één dingetje niet. Vader zegt dat er pas een jongen gezakt was voor zijn examen, die vlaggen ging stelen van klasgenoten die wel geslaagd waren. Dat moet natuurlijk zijn: vorig jaar was er een jongen gezakt. Want de vlaggen voor de geslaagden hangen er pas in mei of juni en nooit voor Koningsdag. Een aanrader voor kinderen.
Deze website maakt gebruik van cookies die noodzakelijk zijn voor de juiste werking van de site. Voor het meten van bezoekgegevens wordt gebruik gemaakt van geanonimiseerde analytische cookies. Meer info